Dales Cycle Way

1. den. Skipton - Malham cca 13 mil

první den na rozehřání nabízí kratší úsek mezi Skiptonem a Malhamem. Ve Skiptonu před odjezdem, můžete navštítit ještě zdejší zámek, či se projet lodí po kanále.

Ze Spitonu vyrazíme na Wharfaledale village a na Burnsall, po té začneme stoupat do kopců Yorkshire dales až dorazíme do vesničky Malham(zde je též informační centrum národního parku Yorkshire Dales, YHa hostel (velmi vytížený) a největší přírodní lákadlo je Malham Cove- přírodní pískovcový útvar, který si zahrál třeba i v Harry Potterovi)

2. Den: Malham -  Ingleton 23 mil

Přejedeme přes Malham Cove a pokračujeme na krásné jezero Malham Tarn, odsud pokračujeme dále a máme možnost, nádherných výhelů na vrchol Fountain of Fall a Pen-y-Ghent.Odsud pak strmě klesáme do údolí Ribblesdale. Pokračujeme přes vesničku Settle na Clapham a odsud už přímo do Ingletonu.

3. Den: Ingleton - Hawes  25 mil

Z Ingletonu vyrazíme na Thornton, dále pokračujeme na Kingsdale a následně White Shaw Moss. Následně klesáme do údolí Deepdale přes vesničku Dent village a opět stoupáme tentokrát na Dent Dale a odsud v protisměru proti pěší trasy Dales way až k vrchu Newby Head Moss (473m.n.m.) , po té následuje klesání  do údolí Wensleydale , kde dorazíme do vesničky Hawes.

4. Den: Hawes - Grinton 20 mil

Vyrážíme údolím Wensleydale na Askrigg po cestě si nenechce ujít největší vodopád v Anglii Hardraw Force. Z Askrigg jedeme lesem na Askrigg Common a odsud klesáme do údolí Swaledale. Přes Muker (woolens shop) pokračujeme dále do Grintonu.

5. Grinton - Kettlewell 23 mil

Dnes už se pomalu začínáme stáčet zpět na Skipton, kam bysme měli zítra večer dorazit.Vyrážíme přes Bolton Castle, dále pokračujeme do Wensley Bridge kde přejedeme řeku Ure a odsud dlouhým táhlým stoupáním na Coverdale a Tor Dike Pass mezi vrcholy Buckden Pike (702 m.n.m.) a Great Whernside (704 m.n.m.).Pokračujeme trochu nečekaným a strmým klesáním dolů do kettlewell.

6. Den. Kettlewell - Skipton 22.5 mil

Jedeme zpět přes údolí Wharfedale, přírodou plnou vápencových útvarů, směrem na městečko Grassington, hned za ním můžete ještě navštívit ruiny Bolton Abbey a na konci trasy vás opět čeká Skipton.

<< květen / 2018 >>