Sea to Sea Cycle Route

Sea to Sea Cycle Route nabízí 140 mil cesty napříč severní částí Anglie. Začíná ve White Heaven na západním pobřeží a končí v Sunderlandu (U Newcastle Upon Tyne) na východním pobřeží. Ujet se dá v pohodě za 5 dní. Její cesta nabízí krásy nejnavštěvovanějšího národního parku Lake District  a Piennines.

první den: White Heaven - Keswick (31  mil)

první den nabízí  hned krásy národního parku Lake District, vydáme se z White Heaven směrem na Rowrath souběžně s Ennerdale Railway path, pokračujeme na Loweswater. Stoupání na Whinlatter pass bude první prověrkou vašich sil (je zde infocentrum a v sezoně je možné se zde občerstvit), pokračujeme lesem do Thorntwaite a odsud dále do Keswicku.(městečko leží u jezera Derwent Water, pokud nejste v časové tísni, doporučuji přenocovat třeba ve skvělém kempu přímo na břehu jezera)a udělat si pěší výlet kolem jezera, samotné městečko pak nabízí mnoho příjemných zákoutí, parků, infocentrum.

Druhý den: Keswick - Langwathby (26 mil)

dnešní úsek trati nabízí rozmanitou okolní scénerii a je snadno sjízdný. Z Keswicku vystoupáme směrem ke Castlerigg stone circle(doporučuji se zde zastavit, jedná se o kruhové uskupení kamenů přezdívané "Stonehange severu", které je zasazené v nádherné scénérii okolních kopců Lake Districtu.Dále pokračujeme na Therkeld a po té na Troutbeck. Po přejetí silnice A66 pokračujeme naGreystoke a větší město Penryth. Dále přes řeku Eden na Langwathby.

Třetí den: Langwathby - Allenhead (30 mil)

Dnešní úsek je nejvíce kopcovitým. Čeká nás 20 mil takové trati. Od Langwathby stoupáme na Little Meg stone circle, přes silnici A686 a Tarmac road k dalšímu stoupání na kopec Hardside. Odsud na vesničky Leadgate a Garrigall, dále strmým stoupáním na Priorsdale. Odsud nás čeká strmé klesání na Nenthead. Odsud na nejvyšší bod celé trasy Black Hill. Dnešní trasu zakončíme klesáním do údolí řeky East Allen a následně Allenhead.

Čtvrtý den: Allenhead -  Stanley (29 mil)

Dnešní úsek dokončíme přejezd kopcovitým terénem severních Pennin. Z Allenhead jedeme na vrchol Currick odsud dlouho klesáme směrem na Rookhope Valley. Přes vesničku Rookhope a odsud strmě stoupáme vzhůru. Následujeme Weskerley way, dále přes Hownsgill viaduct a dále pokračujeme na Consett a Sunderland railway path, přes Consett, Leadgate a Annfield Plain do Stanley.

Pátý den: Stanley - Sunderland (16 mil)

závěrečná část cesty nabízí 16 kilometrů pohodové cesty více méně po rovině, po kterých dorazíte do Sunderlandu.

<< srpen / 2018 >>