Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sea to Sea Cycle Route

Sea to Sea Cycle Route nabízí 140 mil cesty napříč severní částí Anglie. Začíná ve White Heaven na západním pobřeží a končí v Sunderlandu (U Newcastle Upon Tyne) na východním pobřeží. Ujet se dá v pohodě za 5 dní. Její cesta nabízí krásy nejnavštěvovanějšího národního parku Lake District  a Piennines.

první den: White Heaven - Keswick (31  mil)

první den nabízí  hned krásy národního parku Lake District, vydáme se z White Heaven směrem na Rowrath souběžně s Ennerdale Railway path, pokračujeme na Loweswater. Stoupání na Whinlatter pass bude první prověrkou vašich sil (je zde infocentrum a v sezoně je možné se zde občerstvit), pokračujeme lesem do Thorntwaite a odsud dále do Keswicku.(městečko leží u jezera Derwent Water, pokud nejste v časové tísni, doporučuji přenocovat třeba ve skvělém kempu přímo na břehu jezera)a udělat si pěší výlet kolem jezera, samotné městečko pak nabízí mnoho příjemných zákoutí, parků, infocentrum.

Druhý den: Keswick - Langwathby (26 mil)

dnešní úsek trati nabízí rozmanitou okolní scénerii a je snadno sjízdný. Z Keswicku vystoupáme směrem ke Castlerigg stone circle(doporučuji se zde zastavit, jedná se o kruhové uskupení kamenů přezdívané "Stonehange severu", které je zasazené v nádherné scénérii okolních kopců Lake Districtu.Dále pokračujeme na Therkeld a po té na Troutbeck. Po přejetí silnice A66 pokračujeme naGreystoke a větší město Penryth. Dále přes řeku Eden na Langwathby.

Třetí den: Langwathby - Allenhead (30 mil)

Dnešní úsek je nejvíce kopcovitým. Čeká nás 20 mil takové trati. Od Langwathby stoupáme na Little Meg stone circle, přes silnici A686 a Tarmac road k dalšímu stoupání na kopec Hardside. Odsud na vesničky Leadgate a Garrigall, dále strmým stoupáním na Priorsdale. Odsud nás čeká strmé klesání na Nenthead. Odsud na nejvyšší bod celé trasy Black Hill. Dnešní trasu zakončíme klesáním do údolí řeky East Allen a následně Allenhead.

Čtvrtý den: Allenhead -  Stanley (29 mil)

Dnešní úsek dokončíme přejezd kopcovitým terénem severních Pennin. Z Allenhead jedeme na vrchol Currick odsud dlouho klesáme směrem na Rookhope Valley. Přes vesničku Rookhope a odsud strmě stoupáme vzhůru. Následujeme Weskerley way, dále přes Hownsgill viaduct a dále pokračujeme na Consett a Sunderland railway path, přes Consett, Leadgate a Annfield Plain do Stanley.

Pátý den: Stanley - Sunderland (16 mil)

závěrečná část cesty nabízí 16 kilometrů pohodové cesty více méně po rovině, po kterých dorazíte do Sunderlandu.

 
 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>

Statistiky

Online: 3
Celkem: 81006
Měsíc: 5672
Den: 312