Pyg Trail

Pig Trail další ze 7 cest vedoucích na vrchol Snowdonu začíná stejně jako Miners Trail u parkoviště v Penn-y-Pass, které je při hlavní silnici naproti Youth Hostelu.

Začátek treku tedy vychází z parkoviště bránou v pravém horním rohu. Cesta stoupá vzhůru a nabízí se nádherné výhledy do údolí. Stezka pokračujem vzhůru po pravé straně se nabízí výhled na vrchol Crib Goch a dole v údolí potoka se nabízí výhled na přírodní rezervaci a můžete už též částečně vidět Miner ´s Trail. Bridlicová stezka se po té obtáči kolem Crig Goch a pak vidíme malé jezírko odsud je už cesta velmi dobře znatelná vede přímo vzhůru k vrcholu Snowdonu (1085 m.n.m.) Po chvíli se napojíme na Miner´s trail s kterým souběžně dojdeme až na samotný vrchol. Miner´s trail může být alternativou  návratu zpět na parkoviště u Penn-y-Pass.

<< srpen / 2018 >>