London

V Londýně a na jeho okrajích nalezneme hned několik filmových lokací. Hodně se toho samozřejmě natáčelo v Leavesden Studios ve Watfordu ( Warner bros. zde od 31/03/2012 otevírá Harry Potter studio tour).

filmové lokace, které naleznete v Londýně:

Reptile House (London ZOO, Regent´s park):

V Londýnské ZOO v pavilonu plazů se točila scéna z dílu Harry Potter and Philosopher´s stone(Kámen mudrců). Jde o scénu, kdy Harryho bratranec Dudley má narozeniny a Harry s nimi jede do Zoo, scéna, ve které rozpráví s hadem a pustí jej na svobodu, právě díky svému bratránkovi....

Milenium Bridge

Milenium bridge najdete u St. Pauli catedral vede samozřejmě přes řeku Temži. Millenium bridge si zahrál v díle Harry Potter and Half blood prince(Princ dvojí krve). V úvodu tohoto dílu, kdy smrtijedi odnesou výrobce hůlek mr. Olivandera a letí Londýnem, zničí právě tento most.

p9210035.jpg

Leadenhall Market

Leadenhall market najdete nedale cca 1/2 míle od Australia house(australské ambasády), objevil se v díle Harry Potter and Philosopher´s stone kdy malý Harry s Hagridem jdou k hospodě děravý kotel(prochází právě Leadenhall marketem). Sa,motmý vstup do Leaky couldron(Děravého kotle) je součástí Leadenhall marketu. (v reálu má modré vstupní dveře a je zde optický obchod)

p9210065.jpg

Old Scotland Yard

v ulici Old Scotland Yard  se točila scéna z dílu  Harry potter a Fénixův řád, kdy Harry jde s panem Wesleyem do Ministerstva kouzel vchodem pro návštěvníky (typickou červenou telefonní budkou). v reálu budka na tomto místě nestojí.

p9210025.jpg

Cecil Court

Cecil Court je místo, které bylo předlohou pro Diagon alley (Příčnou ulici). Cecil Court naleznete nedale Charing Cross a také nedaleko stanice Leicester square.p6230024.jpg

Australia House

Australia house si zahrál svůj part v díle Harry Potter and Phillosopher´s stone a Harry Potter and Deathly Hallows part.2. Přesněji řečeno jeho interiér, který posloužil jako interiér Gringot´s bank (Skřetí banky)

Australia house najdete na londýnském Strandu nedaleko od stanice metra Temple.p9210026.jpgp9210009.jpg

St. Pancras rail station

St. Pancras rail station. Budova nádraží St. Pancras byla ve filmech Harryho Pottera použita jako nádraží King´s cross(které ve skutečnosti je přes ulici naproti této budově, ale nemá tak vznešenou staroanglickou budovu)

Westminster Abbey + Westmister Abbey station

Westmnister Abbey se mihlo ve scéně, kdy letí Harry s pošukem Moodym, Nymfadorou Tonksovou a dalšími do domu Siriuse Blacka.

Westminster abbey station pak byla stanicí, kterou Harry s panem Weasleyem jedou metrem na disciplinární řízení do Ministerstva kouzel.

p4010056.jpg

Náhledy fotografií ze složky London