South Downs Way

Trek South Down Way je pojmenovaný po nejmladším národním parku ve Spojeném království South Down, vede přírodou tohoto parku  z Winchesteru do Eastbourne (nebo opačně) a je dlouhý rovných 100 mil. Park South Down nedisponuje vysokými vrcholy (nejvyšší se tyčí 290 m.n.m.), čili stezka je nenáročná  přesto při ní překročíte 9 vrchů, v pohodě ji ujdete průměrným tempem za 7 dní.

Wincester je dobře dostupný z Londýna (dálkové autobusy jezdí 7x denně www.nationalexpress.co.uk, se stejnou společností se dostanete i do Eastbourne), v okolí stezky najdete hned 6 YHA hostelů (www.yha.org.uk)

Než se vydáte na cestu ve Winchesteru můžete navštívit místní katedrálu z 11. století n.l., která je jednou z největších v Anglii, Winchesterský hrad či Wolveseyský hrad.

Z Winchesteru se vydáme směr Beauworth, přejdeme přes první vrchol Beacon hill( 201 m.n.m.), překročíme řeku Meon a pokračujeme k dalšímu vrchu Old Winchester hill, odsud je nedaleko Buster hill. Odsud pokračujeme více méně po rovině až k Harting Down odsud směrem k Bignor hill. Dále po značce směrem k Upper Beeding (městečko) a přícházíme do poslední třetiny treku, procházíme přes Devil´s Dyke (216m.n.m.) a Ditching Beacon (248 m.n.m.) za ním se stezka trochu víc klikatí a pokračuje přes Firle Beacon (216 m.n.m.) k Alfristonu u Seven Sisters county parku. Odsud se můžete rozhodnout pro dvě varianty treku, buď vnirozemím nebo se napojit na křídové pobřeží a do Eastbourne dojít přes útesy Seven Sisters a Beachy Head(tato část určitě stojí za to).Dorazíte k západnímu okraji Eastbourne kde stezka končí. V Eastbourne je YHA hostel.