South west Coast path

První a nejdelší dlouhou stezkou , která vede po pobřeží anglického South westu  je dlouhá 630mil(1014km) její náročnost je především časová, pokud jí totiž chcete ujít celou v kuse vyšetřete si něco kolem 50 - 56 dnů.

Stezka vede z přístavního městečka Minehead po pobřeží národního parku Exmoor , přes Bude a Torquy(které jsou představované jako surfařské ráje) a dále po pobřeží Cornwallu až na Lend´s End. Dále pokračuje přes Penzance, Falmouth, do Plynmouthu(který rozhodně stojí prozkoumat více),pak stoupáme vzhůru k místu zvanému Anglická riviera(na které rozhodně stojí  za prozkoumání oblast kolem Paingtonu) Dále pokračuje vzhůru a směrem k Exeteru(neprochází jím),  dále už pak pokračujeme k "Jurskému pobřeží" Dorsetu přes Seaton(kde je obrovská pláž, a labyrint), Weymouth, kolem Durdle Door,  ke konci stezky rozhodně neopomeňte oblast kolem Swanage a Purbeck (maják, hrad) včetně Old Harry Rock(spravovaný National Trustem). Konec stezky naleznete u trajektového přívozu (informační cedule o stezce) před městem Pool.

Po cestě je možné využít ubytování v YHA hostelech.

Náhledy fotografií ze složky South west coast path