Dartmoor national park

Dartmoor národní park byl vyhlášen národním parkem v roce 1951, patří mezi první národní parky, které byly na území Spojeného království zřízeny.

Park se rozkládá na území jižního Devonu na jihozápadní části země. Známý svými vřesovými pláněmi , menhiri(stojícími kameny),  dartmooorskými divokými pony, věznicí, tzv. "tors" což jsou kopce se skalními základnami, byl filmovou lokací, kde se natáčel příběh A. C. Doyla Pes Baskervillský.

Nejvyšším vrcholem je High Willhays (621 m.n.m.) na severu parku. Pro walkery nabízí park hned několik delších treků:

Two Moors way (102 mil) trek vedoucí z Ivybridge v Dartmoor national park do Lynmouth , který leží na pobřeží Exmoorského národního parku.

Dartmoor way (90 mil) je trek , který vedel kolem celého národní parku.

West Devon Way (36 mil) trek, který vede západní částí parku mezi městy Okehamptom a Plymouth

Two castles trail (24 mil) trek vede mezi Okehamptonem a Laucestonem.

Templer way (18 mil), trek vede z Heytoru na jižní pobřeží.

Park také provozuje 2 autobusové linky (Haytor Hoppa 271 a Transmoor link 82) Haytor Hoppa je okružní linkou kolem celého parku, Transmoor link spojuje Plymout s Exeterem.

Park je dobře dostupný autobusem(www.megabus.com) i vlakem (http://www.thetrainline.com), YHA zde provozuje 2 hostely a 3 camping barny.(www.yha.org.uk sekce south west)

<< květen / 2018 >>