Exmoor national park

Exmoorský národní park najdete v anglické části  South west, rozkládá se na dvou hrabstvích (Somerset a Devon).Exmoorský národní park je specifický, především svým pobřežím,které rozhodně musíte vidět (vede tudy Southwest coast path).Exmorský národní park se svými 267 čtverečními mílemi, nabízí velké množství chodeckých i cyklistických stezek. Exmoor má hned několik nej v bristolském zálivu je největší příliv a odliv v Evropě, nejvyšší útesy v Anglii, divoké koně na Northill, nejdelší stezka po pobřeží (již zmiňovaná SVCP).

Do exmooru můžete samozřejmě dorazit svým dopravním prostředkem . Dálkovým busem z Londýna se dostanete do Tauntonu a odsud pak lokálním busem do Dunsteru nebo Mineheadu(začátek SVCP) dopravu zajituje hned několik společností, podílí se i Somerset councils, aktuální busové linky naleznete na www.exploremoor.co.uk).

V exmooru najdete hned 3 infocentra  Dunster, Dulverton, Lynmouth.Nejvhodnější dobou pro navštívení je duben a květen.

Exmoor nabízí spoustu krásných míst, právě díky svému pobřeží, rozhodně doporučuji strávit nějaký den v Mineheadu(největší příliv a odliv) a  a také navštívit Dunster( hrad s nádhernými rozsáhlými zahradami, starý market v centru, předsutá věž). Když půjdete cestou Southwest coast path nic nezkazíte, přes Northill(stádo divokých koní, pokrytý rododendrony) dojdete až na jeho druhou navazující část Bosington hill(hurleston point, v ranních hodinnách při odlivu odkryje malou jeskyni), přes Porlock ridge do Porlocku a pokračovat dále po pobřeží směrem k Lyntonu a Lynmouthu(malá městečka a nádherné mořské utesy a také Valley of the Rocks).Odsud pak také stále po nádherném pobřeží až do Illfracombe. Ve vnitrozemí pak kousek od Minehadu vesnička Bosington či Selworty(uzavřený komplex několika starých domečků se slámovými střechami). Exmoor také nabízí krásné lesy (horší se značením) a říčky, staré mlýny a mnoho dalšího.

Náhledy fotografií ze složky Exmoor national Park

<< květen / 2018 >>