Lake District

Lake District  Lakeland nebo jen Lakes to je největší národní park ve Velké Británii ležící na severozápadě Británie pod hranicemi se Skotskem.(2250 km čtverečních)

Lake district to jsou dle názvu především jezera a pohoří, v tomto národním parku najdete také jedinou Via Ferratu (Honiston pass). Lake nabídne hned 16 jezer, 4 vrcholy nad 3000stop (Scafell Pike(978 m.n.m.), Scafell(96 m.n.m.), Helvellyn(950 m.n.m.) a Skiddaw (931m.n.) a dalším 100 vrcholů nad 2000 stop. Tyto vrcholy v kombinaci právě s  jezery jsou základem nejnavštěvovanějšího národního parku v Británii vůbec.

Největší jezera jsou přítupná většinou od městeček . Derwentwater leží u Keswicku, Windermere u Widermere. Coniston Water u vesničky Coniston. Grasmere , Thirlmere a Rydal Water u spojnice mezi Keswickem a Windermere. Ullswater leží u spojnice mezi Windermere a Penrith. Buttermere a Crumock jsou dobře dostupná z Keswicku (západně od nich pak najdete jezero Lowerwater,) Leží nedaleko Honiston hornického muzea , kde se nachází právě i jedinná Via Ferrata, nedaleko je hora Great Gable (891 m.n.m.) přes který se dostanete k odlehlejšímu jezeru Wast Water, západně od něj pak najdete Ennerdale water. Maličké jezírko Elter Water leží západně od Ambleside. Nakonec Haweswater  Reservoir pak jižně od jezera Ullswater, dostupné přes Kirkstone Pass.

To že je park hojně navštěvovaný si uvědomuje i organizace YHA,  najdete tu hned 22 hostelů a 1 camping barn(více na www.yha.org.uk (sekce Lake District). Další nespočet campsites se nachází v celém národním parku.

Jak se do Lake District dostanete? nabízí se dálkové autobusy (www.nationalexpress.co.uk, www.megabus.com ) jako nejlevnější alternativa, megabus nabízí výrazné slevy při bookingu v předstihu.

Náhledy fotografií ze složky Lake District

<< srpen / 2018 >>