Jdi na obsah Jdi na menu
 


Peak District

 

 

Peak District, jeden z národních parků ve Velké Británii najdete ve střední Anglii mezi městy Sheffield, Stoke-on-Trent, Chesterffield.Jeden z nejstarších parků v Anglii vůbec, byl založen v roce 1951 o rozloze kolem 1400km čtverečních:-). Je rozdělen pomyslně na dvě části White peak a Dark peak. White peak je charakterický vápencovým terénem. Dark peak po té divakými vřesovištěmi a rašeliništěmi. Díky infrastruktuře a tudíš snadné dostupnosti též vlakem, činí tento kousek země velmi turisticky lákavým a to nejen pro pěší turistiku ale též pro cykloturisty. Hlavním centrem Peak District je po té Castleton, kolem kterého se soustředí třeba 4 zajímavé jeskyně, ve dvou z nich (Blue John a Treak Cliff) se nachází zvláštně zbarvené fluority( konkrétně v Blue John najdeme modro-fialový a bílo-žlutý, a v Treak Cliff pak bílo-žlutý fluorit). Toto samozřejmě není jedinným lákadlem parku, tím je především úžasný příroda a v tomto případě ne příliš vysoké kopce. Park nabízí mnoho turistických stezek(footpaths) především ve své jižní části. Oblast je otevřena celoročně.Neodmyslitelně k parku též patří uměle vytvořené kamenné zítky, které při pohledu z vrchů kopců nabízí zajímavě členitou mozajku plnou stád ovcí a koz.

Do národního parku se nejlépe dostanete z Manchesteru či Sheffieldu. (do Manchesteru jezdí dálkový autobus společnosti Megabus - www.megabus.com., nebo též vlak, stejně jako do Sheffieldu (http://www.thetrainline.com)

Pro ubytování můžete využít opět hostely YHA (www.yha.org.uk - sekce east midlands) nabízí hned 15 možností (hostel nebo camping barn)

 

Krátké a středně dlouhé treky, které můžete v parku absolvovat naleznete na tomto odkaze http://www.walkingbritain.co.uk/walks/maps/Peak_District.php

 

 

 

 

 
 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>

Statistiky

Online: 4
Celkem: 80113
Měsíc: 5006
Den: 232