The Broads

The Broads byly zřízeny jako národní park v roce 1988, ikdyž nejsou národním parkem v pravém slova smyslu. Tuto oblast skládající se z řek a jezírek naleznete na východě Anglie (rozkládá se na hrabstvím Norfolk a Suffolk).

Tento relativně malý kousek Anglie má co nabídnout, je ojedinělý mezi ostatními parky je spíše nazýván rezervací. Nabízí také 190 mil stezek pro pěší a 3 delší treky The Weawer´s way 58mil, The Angles way 78 mil, The Wherryman´s way 35 mil. Cyklo trasy různých délek naleznete na tomto odkaze http://www.visitnorwich.co.uk/broads-bikes-routes.aspx.

Pro Broads jsou typické větrné mlýny(holandského typu) a větrné pumpy.Svou dispozicí je též hojně vyhledávaným místem pro "boating".

Přímo v oblasti Broads nenajdete hostely YHA, nabízí se tedy B&B či kempy. Broads jsou dostupné busem (www.megabus.com nebo www.nationalexpress.co.uk )

<< srpen / 2018 >>