Yorkshire Dales

Národní park Yorkshire Dales byl zřízen v roce 1954. Patří mezi 3 národní parky, které leží v linii nedaleko Skotských hranic(další dva jsou Lake District a North York Moors)

Je jedním z parků v kterých nenajdete vysoké vrcholy,převládají v něm údolí. Park je typický svými zbořenými zítkami a stády ovcí a krav na zeleném travnatém podkladu. Rozkládá se v hrabství Yorkshire.

Je vyhledávaným místem pěších turistů všech věkových kategorií. Přes park vede jeden z nejznámějších anglických treků Pennine way, coast to coast way, a Pennine bridle way ale samozřejmě nabízí i spoustu lokálních treků( 52 mil dlouhý The James Herriot way, další krátké, střední a těžší najdete na tomto odkaze http://www.walkingenglishman.com/dales.htm )

K ubytování  je dobré zvolit YHA hostely (www.yha.ork.uk)  Do národního parku se dostanete vlakem či busem prakticky ze všech směrů.

Náhledy fotografií ze složky Yorkshire Dales