Brecon Beacon

Národní park Brecon Beacons( Bannau Brycheiniog= Brekonské strážní věže) je druhým národním parkem, který naleznete v Jižním Walesu, leží blíž k anglické hranici a cca 70 mil od hlavního města Walesu Cardiffu. Založen byl jako poslední z welšských parků a to v roce 1957.

Brecon Beacons je tak trochu opomíjeným národním parkem, zastiňuje ho Snowdonie svými vrcholy a Pembrokeshire coast národní park svým lákavým pobřežím. Proto možná většina při jeho návštěvě bude udivena, že má též rozhodně co nabídnout. Jeho nejvyšší vrchol Peny Fan(Central Brecon Beacons) se tyčí sice jen 886 metrů nad hladinu moře ale nabízí nádherný výhled právě na národní park,ten je pomyslně rozdělen na 3 části - na západě je to oblast Black Mountain, střed - Central Brecon Beacons a na východě Black Mountains.

V národním parku, též naleznete geopark(UNESCO 2005) Fforest Fawr (velký prales), v jižní části central Brecon Beacons pak velké množství vodopádů, park nabízí také spoustu jeskyní,  nejdelší vodní kanál ve spojeném kráslovství a také  poměrně velké množství treků jako100 mil dlouhý trek Brecons way, 48 mil dlouhý trek Usk Valley way (od Breconu do Caerleonu) a 55 mil dlouhý The Taff trail (Brecon - Cardiff) Herefordshire trail 154 mil, z těch kratších potom Ebbw valley walk 16 mil, Rimmey valley ridgeway footpath 28 mil, sirhowy valley walk 26 mil

Do parku se můžete dostat z Cardiffu či Londýna busem společnosti National express či vlakem.

Náhledy fotografií ze složky Brecon Beacon