Pembrokeshire cost national park

Pembrokeshire coast national park ( Parc Cenedlaethol Arfordir Penfro) byl zřízen v roce 1952 a rozkládá se na jihozápadním pobřeží Walesu. Je jediným národním parkem, který se rozkládá na pobřeží.Nabízí spoustu nádherných cliffů, zákoutí a nádherných písčitých pláží (Freshwater east, Freshwater west, Angle bay, Manorbier bay, White sands...). Vysoké vrcholy zde nehledejte, žádné tu nejsou....

Podél národního parku(pobřeží) vede trek Pembroke shire coast path (186 mil). S ubytováním v parku, je to složitější, jakoby Wels na turisty nebyl připraven. Samozřejmostí v určitých oblastech jako Tenby jsou B and Breakfesty či hotely. Hostelů je poskromnu především v jižní části parku se nachází pouze jeden YHA hostel ve vesničce Manorbier. Podobné je to i s kempy, opět spíše zaměřené na obytná auta či mobilní domy. V severní části parku pak najdete další hostely (Broad Haven, St. Davids, Dwll Deri, Newport,Poppit Sands ....) soustředěné opravdu na pobřeží (přizpůsobené Pembrokeshire coast path) i tak rozhodně doporučuji rezervaci předem zejména v hostelu v Broad Haven, který je permanentně obsazený.

Pokud nejste milovníkem dlouhých treků ale oblasti národního parku přesto chcete navštívit, využijte pobřežních autobusů, které denně (min. 2  objíždějí nejkrásnější místa národního parku) zde naleznete většinu busů operujících v oblasti národního parku: http://www.silcoxcoaches.co.uk/timetables.php?action=view&service=387-0

Do národního parku můžete dorazit se společností National express bus č. 508 (London - Haverfordwest , přes Chepstow, Tenby, Pembroke)

nebo vlakem z London Paddington  www.nationalrail.co.uk

Náhledy fotografií ze složky Pembrokeshire cost national park