Snowdonia

Snowdonia national park ( Parc Canedlaethol Eryri)

Snowdonia je největším welšským národním parkem a zároveň druhým největším parkem ve Spojeném království.

Založen byl v roce 1951 o rozloze 840 čtverečních mil, 65% této oblasti je v držení National Trustu, což samo o sobě zaručuje, že tato oblast je plná nádherné a úžasné přírody, jejímž středobodem je bájná hora Snowdon (Eryri 1085 m.n.m.). Podle legendy byl Snowdon místem, kde žil za krále Artuše bájný obr. Co se týká ubytování je velmi omezené. I přesto zde najdete hned 6 YHA hostelů(cca do vzdálenosti 5 mil od Snowdonu) a něco málo kempů, většinou soustředěných v okolí Snowdonu nebo stezek vedoucích k němu.

Jak se tedy na toto úžasné místo dostat?DOPRAVA:

Možností je samozřejmě spoustu,pokud počítáme s vlastním dopravním prosředkem, kolem, nebo do Snowdonie chceme prostě dojít.

Pár typů na nejkratší cestu. Můžete zvolit přímou leteckou cestu do Liverpoolu a odsud přímo z letiště  busem až do Snowdonie.

Z Londýna(London Euston) vlakem do Crewe(www.virgintrains.co.uk) a zde přestoupit na vlak do Bangoru. Odsud pak lokálním busem do Llanberies či dál(to už záleží na vás jaký bude váš první cíl cesty).

Pohyb po Snowdonii je jednoduchý a čitelný, park má tzv. Sherpa busy, které operují mezi hlavními středisky a turisty vyhledávanými lokalitami (http://www.visitsnowdonia.info/sherpa_-_bus_timetable_and_snowdon_walking_paths-98.aspx) (součástí odkazu jsou rovněž stezky vedoucí na Snowdon.

Náhledy fotografií ze složky Snowdonia

<< květen / 2018 >>