Dales Highway

První den se vydáme na úsek 19 mil , zavede nás až do Skiptonu. Vyrážíme se Saltaire směrem Rombalds Moor, přes rezervací Weecher a dále k lesu Ilkley. Po té vyšplháme do výšky 380m.n.m. k "12 apoštolům"(kamený kruh). Dále přes skaliska Ilkley do White Wells Cottage abysme došli do vesničky Ilkley :-) po krátkém osvěžení pokračujeme směrem k Addingham Moor a následně Addingham vesnička, kterou procházíme a mizíme směrem na Skipton, kam také nakonec dojdeme.

Druhý den volíme úsek dlouhý 13 mil ze Skiptonu do Malhamu. Nejdříve nás čeká stoupání na Park Hill a po té projdeme přes golfové hřiště a přicházíme na území národního parku Yorkshire Dales, pokračujeme přes les Flashby a opět stoupáme na kopec tentokrát Sharp Haw (357 m.n.m.) ,z kterého se nabízí nádherné výhledy. Pokračujeme na Hetton Beck a následně vesnici Hetton, procházíme a opět mizíme směrem rezervace Winterburn, přes vrchol Weets(414m.n.m). Než sejdeme do samotné vesničky Malham ještě prozkoumáme pískovcový útvar Malham cove,který si zahrál také ve filmu o čaroději Harry Potterovi, po té pomalu docházíme do Malhamu. Zde je Yha hostel (celkem dost busy doporučujeme rezervaci předem).

Třetí den dáme opět o něco delší úsek 22 mil do Chapel-La-Dale. Vydáváme se přes Landscar, Nappa Cross a Kirkby Fell , při pohledu zpět se nabízí výhled na Malham Tarn(jezero). Pokračujeme dál na Warrendale Knotts odkud máme výhled na Settle, do kterého později přicházíme.Pokračujeme dál přes řeku Ribble a Giggleswick podél řeky přes Stainforthbridge až do samotného Stainforth. Po krátkém osvěžení pokračujeme dále na Crummack.Blížíme se k části "Three Peak Track", za ní pokračujeme přírodní rezervací Ingleborough, odsud poračujeme do Chape-La-Dale.

Čtvrtý den pokračujeme úsekem vedoucím do Sedbergh (cca16 mil) začneme pěkně z ostra přes Whernside (736 m.n.m.) Po cestě dolů půjdeme kolem jezera Whernside dále na Wolds End. Přes Deepdale do Dentdale, kde se osvěžíme a po chvíli pokračujeme dál. Přes Barth Bridge a dlouhý les(Long Moor) a následně Holebeck Gill docházíme do Sedbergh.

Pátý den volíme odpočinkovější a půjdeme pouze 11 mil do Newbiggin-on-Lune. A začneme zase z ostra a vystoupáme na The Calf(676m.n.m.) odkud se nabízí výhledy na Peninny. Dolů pokračujeme přes Haselgill Knot, West Fell a dojdeme do Newbiggin-on-Lune.

Šestý den nás čeká poslední úsek treku (cca 13 mil) do  Appleby. Vydáváme se směr Ravenstonedale a přes Sunbiggen tarn(jezero), kde můžete porozovat ptactvo.Pokračujeme řes jezero Moor a dále na Great Kinmond(výhledy). Odsud na Howe Slack a Scale Beck k Rutter vodopádu. Dále k Appleby castle( S Peninnami v pozadí vytváří úžasný obraz). Dojdeme až do Appleby které leží v srci údolí Eden.

<< říjen / 2018 >>