Dales Way

První den se vydáme z Ilkley směrem na Burnsall, čeká nás 13 mil cesty více méně údolím, vydáme se podél řeky Wharfe směrem k lower Warfdale a přejdeme do více kopcovité části národního parku Yorskire dales. Pokračujeme na Appletreewick až dojdeme do Burnsallu.

Druhý den pokračujeme dalších 15 mil z Burnsallu do Hubberholme. Opět se vydáme přes údolí, následně přes východní část Dale , kde je také více vápencových chodníků, z kterých stoupáme hřebenem mezi grykes a clints a nabízí se nám úžasný výhled na Kinsley Crag, pokračujeme dál až do Hubberholme.

Třetí den se vydáváme z Hubberholme do Dent Head dnes nás čeká 18 mil asi nejdivočejší úsek celého treku. Nabízí otevřená vřesoviště, mezi Wharfdale a Langstrondale přejdeme ve výši 340 m.n.m., pokračujeme přes vesničky Buckden a Dent Village až do Dent Head.

Čtvrtý den volíme odpočinkový, čeká nás pouze 10 mil mezi Dent Head a Sedbergh. Vyrážíme tedy přes údolí Dentdale a směřujeme na vesničku Dent, kde jste se i v  místním "pabu" dostatečně osvěžili a pokračujeme volným tempem do Sedbergh, kam také dorazíme.

Pátý předposlední den volíme úsek ze Sedbergh do Burneside. Čeká nás 15 mil příjemnou kopcovitou přírodou mezi národními parky Yorkshire Dales a Lake District. V tomto úseku také přejdeme rychlostí silnici M6 a vlakovou trať vedoucí mezi Londýnem a Glasgow.

Poslední den vyrážíme do úseku 9 mil, který nás dovede do cíle treku v Bowness on Windermere. Cesta nám netrvá ani půl dne, ale samozřejmě není kam spěchat , přes Kendal, Bowston a Staveley se dostaneme až do Bowness, užijeme si ještě projíždku po jezeře Windermere a zamíříme do místního YHA hostelu, ráno vyrážíme směr Machester.

<< říjen / 2018 >>