Jdi na obsah Jdi na menu
 


Arran coastal way

Arran coastal way je 109 km dlouhý trek vedoucí kolem ostrova Arran, který leží v jihozápadní části Skotska mezi pevninou a poloostrovem Kyntyre.  Arran je dostupný trajektem z přístavu ve městě Androssan.  Celý trek se dá ujít v pohodě za 5-7 dní s tím,  že první úsek a poslední dva úseky nabízí vždy dvě alternativy cesty. 

1. Brodick -Sannox přes Goatfell 15,5 km

Vycházíme z Brodicku a pokračujeme přes Brodick Bay,  pak nás čeká hned stoupání na nejvyšší horu na celém ostrově Goatfells,  dáváme si pauzu a rozhlížíme se nad krajinou.  Dále klesáme po stezce k vesničce Corrie,  kam také dojdeme. Následně pak pokračujeme po pobřežní cestě do Sannox. 

2.Sannox -Lochranza  15.75 km

Druhý den začínáme pohodovou cestou ze Sannox,  v tomto úseku se nabízí výhledy na ostrov Bute a oblast Ayrshire.  Po té následuje úsek, který je více skalnatý a podmáčený,  při klesání do Lochranzy pak nabízí výhledy na zdejší hrad. 

3.Lochranza -Imachar  14,5 km

Třetí den pokračujeme z Lochranzy do Imacharu přes Pirnmill. Vycházíme z Lochranzy a po stezce pokračujeme vzhůru lesem vedoucím nad cestou. Pokračujeme klesaním do Catacoolského údolí.  Další úsek vede podél pobřeží do Pirnmill village. Odsud pak dále po pobřeží do Imachar. 

4. Imachar - Blackwaterfoot 16.25 km

Čtvrtý úsek pokračuje po pobřeží a zavede nás ke King's cave,  dále pak pokračujeme k Drumadoon Point a po písečné pláži Blackwaterfoot přicházíme do.Blackwaterfoot. 

5. Blackwaterfoot - Lagg  12.25km

Pátý den následuje kratší úsek.  Vycházíme z Blackwaterfoot a pokračujeme k Preaching cave,  pak.opět následuje skalnatejsi a podmačnější část cesty.Zavede nás pak zpět k silnici. následuje úsek se super výhledy až dojdeme až do Lagg.

6. Lagg -Whitting bay  15.25km

V šestém dni začínáme stoupáním k Bennan Head a Dippen Head ( v tomto úseku je nutné aby byl odliv,  v době přílivu se tato   cesta nepovažuje za bezpečnou) 

7. Whitting  Bay - Brodick  ( cesta přes vodopády)  19.25km

poslední den, poslední úsek nás vyvádí stoupáním lesem a dovede nás k Glenashdaleským vodopádům,  odsud pokračujeme dále lesní cestou s výhledem na městečko Lamlash. Postupně klesáme dolů na pobřeží,  pokračujeme kolem Clauschlands point zpět do výchozího bodu a to Brodicku. 

 
 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 87575
Měsíc: 7314
Den: 324