Great Glen Way

imagescalsxkts.jpg

Vydáváme se na první úsek treku,který nás zavede z fort Williamu do South Laggan (22.5mil) Vycházíme z Fort Williamu směrem na Gairlochy, po cestě se trochu odkláníme k hradu Inverlochy(jeden z nejstarších kamenných hradů z roku 1260), zajdeme se také podívat na jezero Corpach a pak už poračujeme Caledonský kanál směrem k vesničce Gairlochy, zde se osvěžíme něco pojíme a vydáme se dál na cestu, jdeme stezkou lesem a většinu úseku sdílíme cestu z cyklo stezkou Great Glen cykle route. Po cestě můžete navštívit Cameron museum a o něco zajímavější vodopád Cia-aig.Pokračujeme na Clunes a odsud jdeme stále lesem do Kilfinan, po cestě se nam nabízí nádherný pohled na jezero Lochy.

Duhý den ráno se vydáme na druhý úsek treku , který povede ze South Laggan přes Fort Augustus do Invermoriston /19,5 mil). V první části půjdeme přes přírodní rezervaci Leiterfearn až dojdeme do Fort Augustus, odsud nás čeká trochu větší stoupání , stezka vede lesem a nabízí výhledy na jezero Ness, přicházíme do Invermoriston.

Třetí den budeme pokračovat úsekem dlouhým 14 mil do Drumnachrochit. Dnes nás čeká úsek s trochu větším množstvím stoupání. Vylezeme na Meal Fuar - Mhonaidh a užíjeme si výhled na Ben Nevis a také na Inverness, po té pokračujeme na hrad Urquhart odkud jsou opět nádherné výhledy na jezero Ness. po té se vydáme směrem k  Drumnachrochit.

Čtvrtý den se vydáme do posledního úseku, který nás po 18 mílích dovede do města Inverness. Vyrazíme směr jezero Leide(známé svou extra čistou vodou), přes památník Caiplich do Blackford. Po té ještě naposledy kolem Kaledonského kanálu než dorazíme do viktoriánského města Inverness.

Z Invernes se opět dostane zpět do Glasgow autobusy společnosti citilink

<< květen / 2018 >>