Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kyntyre way

kintyre_way.jpg

Kyntyre way  89 mil dlouhý trek, který vede přes poloostrov Kyntyre (západně od Glasgow). Stezka vede z Tarbertu na severu ostrova a končí na jihu v Southend. S alternativními cestami stezka čítá celkem 103  mil. Křižuje ostrovem Kyntyre, jehož  příroda nabízí lesní cesty, kopce ale i 2 nádherné plážové úseky. Ujít se dá za 6-7dní pohodovým tempem.

do Tarbertu se dostanete 3x denně z Glasgow.

1.den: Tarbert to Claonaig 12 mil

začneme stoupání  přes zříceninu Tarbert Castle, odsud se nabízí nádherné výhledy na ostrov Arran. Pokračujeme přes ruiny Skipness castle dolů do Claonaig ( po cestě můžete vidět,  tuleně a vydry)

2. den: Claonaig -  Tayinloan 18.5 mil

tento úsek cesty nabízí lesy, farmy . Z přístavu v Claonaig vede stezka směrem na  Achaglass forest kolem jezera  Crianan a klesáme k vesnici Clachan nabízí se nádherné výhledy na ostrovy Islay a Jura. Z Claonaig pokračujem při pobřeží do Tayinloan, nabízí se výhledy na ostrov Gigha.

3. den: Tayinloan -  Carradale 16 mil

čeká nás usek, kterým projdeme skrz. osrov , ze západního pobřeží na východní do Carradale.

4. den: Carradale - Campbeltown 20 mil

z Carradale  se vydáme na Torrisdale bay a po té  pokračujeme na Saddell přes ruiny Saddell abbey z 12. století, dojdeme na Saddell beach, kde jsme si udělali pauzu na piknik, vydáme se dále na cestu na pokračujeme  západně od jereza Lussa na  Campbeltown (největší město na ostrově Kyntyre)

5. Campbeltown -  Dunaverty bay 21 mil

čeká nás poslední úsek stezky "nejdelší" nabízí variabilní formy terénu a končí v Dunaverty bay nedaleko vesničky Southend.

 

 
 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>

Statistiky

Online: 3
Celkem: 87563
Měsíc: 7318
Den: 322