Jdi na obsah Jdi na menu
 


Glyndwr's way

images.jpg

Sir Walter Scott way je 92 mil dlouhý trek vedoucí z Moffat do Cockburnstpath.

1. Den. Moffat - Tibbie Shiels 20 mil

Začneme  nejdelším úsekem, v kterém zároveň překročíme nejvyšší bod treku  Ettrick Head (1739 stop) . Z centra Moffatu se vydáme směrem na  Duncrieff Bridge, odsud pokračujeme do lesů, následuje kopcovitá část s výhledy n a Selcotj Burn a Moffat Dale. Přícházíme k Ettrick Head lečícím mezi Capel a Wind Fell, pokračujeme při Ettrick Water. |následuje strmé stoupání na Penistone Knowe. Paralelně pak pokračujeme  na Whithope Burn, následně klesáme ke Crosslench farm. Přicházíme do Tibbie Shiels ležícího mezi jezery Lowes a St. Mary´s.

2. Den. Tibbie Shiels - Traquair 14 mil

Z Tibbie Shiels se vydáváme podél jezera St. mary´s (dosahuje hloubky 40 m a je nejdleším přírodním jezerem v jihovýchodním Skotsku) ke Kirkhouse, půjdeme přes Blachhouse Tower, vystoupáme na Blake Meuir a následně budeme klesat na Fethan Hill a dále na Kirkhope a dnešní úsek zakončíme ve vesničce Traquair.

3. Den. Traquair - Galashiels 13 mil

Dnešní část začínáme stoupáním s výhledy na Tweed valley a Tweedsmuir Hills. Pokračujeme stoupáním lesem okolo Minch Moor a dále na Brown Knowe (2 nejvyšší vrchol treku) Odsud klesáme do údolí následuje stoupání kolem Broomy Law a finální stoupání na vrchol Three Brethern. Odsud klesáme do Tweed valley, dále pokračujeme přes Yair forest, Yair bridge do Galashiels.

4. Den. Galashiels - Lauder 15 mil

Dnešní úsek opět začneme stoupáním (Gala hills) pokračujeme dále a na druhém břehu vidíme Abbotsford House (1818, vystavění na přání Sira Waltera Scotta). Pokračujeme na Merlose. Za Merlose překročíme řeku Tweed na druhý břeh. Docházíme k nejvyššímu bodu dnešního úseku Woodshead Hill. Odsud klesáme k západní části golfového klubu v Lauder - d

 
 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>

Statistiky

Online: 4
Celkem: 80112
Měsíc: 5005
Den: 233