Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skye trail

Skye trail je 128 km dlouhý trek,  který vede krajinou jednoho z nejkrásnějších míst Vnitřních Hebrid -ostrova Skye.

Stejně jako West highlands way je napěchovaný překrásnými místy a jeho jedinečnost ještě umocňuje fakt,  že to vše je začato a ukončeno na jednom ostrově.  Doporučuji jít ze severu na jih (Rubha Hunish - Broadford) 

Na začátek treku můžete dojít pěšky nebo lépe dojet busem z Portree a vystoupit buď u Duntulm hotelu nebo ještě lépe si nechat zastavit u telefonní budky na Shulista road. Odsud potom dojít na Rubha Hunish. 

1.Rubha Hunish -Flodigarry 

přímo začátek cesty hned nabízí pohledy na nádherné přírodní krásy tohoto ostrova,  stezka vás chvílemi zavede do vnitrozemí aby vás po chvíli opět přivedla k pobřeží ( v našem případě umocněno momentálním počasím,  které přinášelo obrovské vlny v kombinaci s deštěm a silným větrem) Tento úsek není nikterak náročný celkem dobře značený,  dlouhý pouze 11,5 km po kterých dojdete do Flodigarry. ( možnost ubytování v hostelu) 

2. Flodigarry -Old Man od Storr 

Bezesporu jeden ze dvou nejkrásnějších úseků treku dlouhý plných 28 km,  jeho náročnost záleží na vaší fyzické  kondici. 

Začínáme stoupáním podél jezer a strmeji k napojení se stezky k místu zvanému Quiraing ( v letních měsících doslova obsypanému turisty) přejdeme kolem parkoviště,  kde je poslední možnost nějakého občerstvení a pokračujeme po stezce dále do prvního stoupání,  které se bude následujících cca 23 km střídat s prudkým klesáním.Po celou cestu se nabízí nádherné výhledy na okolitou krajinu východního pobřeží okolo Staffinu a   jeho přírodní krásy . K večeru přicházíme k Old Man od Storr. 

3.Old Man od Storr - Portree 

Trek pokračuje překročením hlavní silnice a vede nás jak jinak než na pobřežní stezku po které po 14 km dojdeme do Portree ( hostel,  kemp,  shop,  restaurace.....) 

4.Portree -Sligachan  

19 km dlouhý úsek,  který nás zavede z města opět do přírody,  tentokrát ke klíčovemu místu Sligachan ( výchozí bod do Cullins) Opustíme Portree a chvíli jdeme při silnici,  od které se odklonime opět směr východní pobřeží s výhledem na ostrov Raasay. Takto dojdeme kolem jezera Sligachan až do Sligachanu ( možnost ubytování v jednoduchém kempu nebo Hotelu - možnost jídla) 

5. Sligachan -Elgol 

Druhý nejkrásnější úsek je před námi. Vydáme se údolím Sligachan do Camasunary bay,  odsud se dále napojíme na stezku po útesech ( opět nádherné výhledy) ,  která nás zavede až do Elgolu. Ušli jsme dalších 18 km. V Elgolu je možno doplnit zásoby a také podniknout výlet lodí k jezeru Sligachan  ( pokud jste nevyužili den předtím možnosti dojít k jezeru ze Sligachanu pěšky - obě varianty stojí za to) 

6. Elgol -Torrin 

před námi je 16.5 km pohodový úsek,  který nabízí výhledy na oblast Sleat a malé ostrovy,  ke konci vede při silnici a zavede nás podél jezera Slapin do Torrinu  ( cafe,  b&b...)

7. Torrin -Broadford 

Poslední 20 km úsek,  který nás z nádherné přírody ostrova zavede opět blíž civilizaci. 

Z Torrinu pokračujeme po pobřeží přes vesničky Suisnish a Boreraig..... nakonec přicházíme k.hlavní silnici v Broadfordu...... 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Skye trail

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>

Statistiky

Online: 3
Celkem: 81006
Měsíc: 5672
Den: 312