Southern Upland way

Southern Upland way je jediným skotským trekem, který vede napříč Skotskem ( od Atlantiku k Severnímu moři) Začíná v Portpatrick a po 341 km končí v Cockburnpath.

1. Den .  Portpatrick - Castle Kennedy  22 km

Vyrážíme z Portpatricku nejprve jdeme po útesech v nichž se ukrývají jeskyně, po té zamíříme do vnitrozemí, čekají nás pole, lesy, přícházíme kolem přístavu v Stramraes, dále pokračujeme do cíle úseku vesničky Castle Kennedy.

2. Den. Castle Kennedy - Bergrennan 43 km

dnešní úsek je odně dlouhý a vyrázíme tedy brzy ráno. Čekají nás nejprve klidné lesy, které přechází v divokou přírodu s hustými lesy. Místy je dále, celý den s jednou malou přestávkou a k večeru přícházíme k Bergrenannu.

3. Den. Bergrennan - Dalry 40 km

Po včerejšku další dlouhý úsek. Opět vyrážíme brzy ráno. Čeká nás divoký úsek se smíšenými lesy. Budeme se pohybovat přes oblast Galloway Forest Park a následně Galloway Hills abysme na večer došli do St. John´s Town of Dalry.

4. Den : Dalry - Sanquhar 41.5 km

opět yrážíme brzy ráno , většínu cesty jdeme otevřenými vřesovišti, s krátkou pauzou pokračujeme v cestě, která na delší dobu vede kopcovitou částí, na večer přecházíme do Sanquhar.

5. Den  Sanquhar - Wantockhead 12.5

Odpočinkový den vyrážíme před polednem, čeká nás nenáročný úsek lesy a lesními cestami, brzy odpoledne dorazíme do Wanlockhead.

6. Den. Wantlockhead - Beattock 31 km

vyrážíme z rána. Čeká ns nejvyšší bod treku (1005 m) a zároveň i nejnižší. V této kmbinaci nakonec strávíme na cestě úžasný den plný stoupání a nádherných výhledů do kraje, zakončený cestou lesem k cíli dnešnío úseku Beattlock.

7. den. Beattlock - St. Mary´s Loch 33.5 km

na cestu se  vydáváme brzy, čekjí nás polní cesty, vysoká vřesoviště ale též lesy a cesty údolími. Zamíříme do kopců a projdeme přes Ettrick Head abysme dnešní úsek zakončili u známého jezera St. Mary´s.

8. Den. St. Mary´s - Tranquair

<< srpen / 2018 >>