Jdi na obsah Jdi na menu
 


St. Cuthbert´s Way

imagescakjf3pj.jpg

 

1. den: Melrose - Jedburgh  17 mil

Vyrážíme z Merlose směrem Eidon Hills, odsud pokračujeme dáme na Tweed. Dále na Maxton a odsud na Harestanes (Jedburgh).

2. den: Jedburgh - Kirk Yelholm 17 mil

Z Jedburghu  vyrážíme na Kerrs, čeká nás také nejvyšší bod celého treku, kde dáváme picknic  Wideopen Hill, a pak už pokračujeme do městečka Kirk Yelholm.

3: den: Kirk Yelholm - Wooler  13 mil

třetí den trochu zvolňujeme , dnes překročíme hranicí do Anglie a po kopcovitém terénu nás čeká rovnější krajina hrabství Northumberland. (v tomto úseku mějte zásoby jídla s sebou, po cestě si nelze nic koupit)

4. den: Wooler - Lindisfarne 17.5 mil

čtvrtý den nabízí rozmanité zážitky i terén, nejprve si užijeme zalesněný terén , pak nás čeká jeskyně St. cuthbert ´s , po picknicku pokračujeme opět lesem  směrem dolů k moři a Lindisfarne (na ostrově Holly Island lze se dostat jen v době odlivu, při přílivu je Lindisfarne odtrženo od pevniny .

Pokud dorazíte v době přilivu vyplatí se přespat a na ostrov vyrazit při ranním odlivu, dále v okolí se nabízí mnoho krásných míst a hradů. Ze Seahouses se můžete vydat na Ostrovy Farne, po pobřeží pokračovat na zříceninu Dunstanburgh a také navštívit třeba Potterovské Bradavice v podobě hradu Alnwick ve stejnojmenném městečku.

 
 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>

Statistiky

Online: 3
Celkem: 80115
Měsíc: 5008
Den: 234